Çemberde muhabbet gibisi yoktur.

Evim Forums DENEYİMSEL ÖĞRENME – METODOLOJİ Farklı Stillere Göre Eğitimi Yapılandırma

 • Farklı Stillere Göre Eğitimi Yapılandırma

   Mustafa Erdoğan tarafından güncellendi. 2 years önce 2 Vatandaş · 2 Gönderi
 • Z. Deniz Yılmaz

  Vatandaş
  25/06/2020 - 09:26

  Bir eğitim ortamında eğer çok fazla farklı öğrenen profili var ve öğreten stili ise tek bir stilde odaklıysa, esneklik nasıl sağlanabilir? Hangi stratejiler izlenebilir?

  Deneyimsel öğrenme döngüsünde dönüyor olmamız yeterli midir? Bu bağlamda kafama takılan aslında deneyimsel öğrenme döngüsü etrafında dönerken bir öğrenen stiline sahip kişi sadece kendi stilini kapsayan noktada mı daha iyi öğreniyor? Ya diğer stillere yönelik noktalar?

 • Mustafa Erdoğan

  Yönetici
  25/06/2020 - 09:27

  Bir eğitimci olarak döngünün etrafında dönüyorsan eğer, eğitici profilinin dört rolünde de bulunuyorsun demektir zaten. 🙂

  Daha iyi öğreniyor demeyelimde kendini daha iyi hissediyor. İlgisi ve dikkati daha çok çekiliyor. “İyi öğrenme” dediğimiz şey deneyimsel öğrenme teorisinde yer alan DERİN ÖĞRENME ile ilişkili bu ise döngünün tamamında öğrenme (full-cycle-learning) ile mümkün. Çünkü bizim için “öğrenme” dediğimiz şey hem duyuşsal, hem algısal, hem bilişsel hem de eylemsel bir şey. Bu dördünün tamamı kapsanmadığında “tam” bir öğrenmeden söz edemiyoruz. Sürecin gün sonunda davranışa dönüşebiliyor olması lazım.

Viewing 1 - 2 of 2 replies