Çemberde muhabbet gibisi yoktur.

Evim Forums AGORA TANIŞMA Reply To: TANIŞMA

 • temizkan-o

  Vatandaş
  08/06/2020 - 19:38
  DeMA: 2.182 DeMA

  Selamlar olsun bütün DeMdaşlara!
  Ben Ömer Temizkan. Yazarken pek şey olmuyor ama sesli söyleyince daha bir şey aslında. Anadolu’nun rehabilitasyon merkezi Sivas’ta yaşıyorum. Burada Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde araştırma görevlisiyim. Yenice sosyoloji alanında kent sosyolojisi, toplumsal hafıza, hafıza mekanları ekseninde doktora tezimi tamamladım. Bu vakitten sonra yollar bizimdir.
  Modern zamanda ortaçağı yaşamaktan keyif alır, at sürer kâm alır, kılıç vurur can alırım. Şimdiye kadar kimsenin canını almadım ama çok canım yandı. Ortaçağın kendisi de tüm çağlar gibi bir engizisyon.
  Uzun yıllardır sivil toplum alanında çeşitli dernek, vakıflarla çalışıyorum. Daha çok çokkültürlülük, kültürlerarasılık, sosyal dahil etme, kültürel miras, etnisite konularında sivil toplum çalışmalarında yer alıyorum. Gençlik alanında bir kaç yıl eğitmenlik yaptıktan sonra ‘nalet’ bir tez sebebi ile bu yoldan çıkmıştım. Şükürler olsun DeM sayesinde tekrar yola girmiş olmaktan ziyadesi ile memnunum.
  Evliyim, 2(iki) kızım var. 2 kızı olan cennete gidiyor dediler diye cennete dair başka bir motivasyonum yok. Zaten olan olmuş.
  Sessizlikte yollar hep uzun gelir bana. O yüzden yazdım böyle uzun uzun. Hepimize iyi yolculuklar. Tesise DeMa harcamak yerine herkes evden birşey getirirse kasdlamf 🙂