Çemberde muhabbet gibisi yoktur.

Evim Forums AGORA TANIŞMA Reply To: TANIŞMA

 • Barış Proje Uzmanı

  Vatandaş
  06/02/2021 - 17:59
  DeMA: 70 DeMA

  Herkese Merhabalar

  Ben Barış Özcan. 1984 Söke doğumluyum. 11 yaşımda İzmir’e taşındım, 18’imde İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünü kazanıp İstanbul’a geçtim, o zaman hayalim tamam artık İstanbul’da kalırımdı. 4 yıl sonra “bu şehir çok büyüyor” deyip İzmir’e geri döndüm (çok doğru karar vermişim:))

  2010 yılında Van’da askerliği bitirip İzmir’e geri dönünce akademiye mi devam edeyim, bir yıl önce Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Okulu’na gitmiştim, gazeteci mi olayım yoksa farklı bir mecraya mı gireyim derken, o zamanlar yeni yeni popüler olan Facebook hayatımı değiştirdi. Facebook üzerinden bulduğum bir ilk okul arkadaşımın tavsiyesi üzerine, PDY eğitimine katıldım, Ulusal Ajansı öğrendim, daha sonra da Volkan ve Tuğba’nın Şubat 2011’de Antalya’da düzenlediği Eurocity’e katıldım ve sonra da orada kaldım:)

  O günden beri gençlik alanındayım. Ulusal Ajanstan, MFİB’den, kalkınma ajanslarından Alman ve İtalyan farklı vakıf fonlarından destek alıyorum. İzmir’de İzmir Eğitim Kooperatifi kurucularından biriyim. Ayrıca farklı şehirlerde farklı derneklere, memleketim Söke’de Belediyeye proje danışmanlığı yapıyorum. Son 2 yıldır gençliğin yanında engellilerle ve İzmir’deki azınlıklarla da çalışmaya başladım. Şu anda hazır dijitaldayken, Fethiye’de, Samsun’da ve İzmir’de 3 farklı gençlik grubuyla haftalık buluşmalar yapıyorum.

  Burada bulunmaktan çok mutluyum, birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğundan eminim